24 гола паднаха в първия ден от XXI турнир по минифутбол за купата на Община Габрово. С победи в първа група стартираха отборите на „Шести участък“ и „Туристите“ от Дряново.

Момчетата от „Шести участък“ надиграха категорично състава на „Община Габрово“. Двубоят между двата тима приключи при резултат 10:1. С четири попадения в общинската врата се отчете Веселин Панчев, а на два пъти точен беше Джихат Кямил. По един гол за успеха реализираха Александър Маринов, Михаил Михалев, Нено Михалев и Николай Колев. Благовест Петров отсрами „Община Габрово“ с атрактивен гол в средата на второто полувреме.

В другата среща от групата „Туристите“ от Дряново се наложиха с 5:2 над състава на „Трявна“. И в този мач имаше играч реализирал четири гола – Мартин Кръстев–Куршума, който се разписа по два пъти в двете полувремена. Между попаденията му един гол добави и Денчо Шипкалиев. За състава на „Трявна“ на два пъти точен беше Петко Недялков.

В група II битката започна с интересен двубой между два от фаворитите - Стеф-Еверест и ВАС-Етъра. Селекцията на Павлин Колев поведе с два бързи гола на именника Иван Лесев, но Милен Панчев намали на 2:1 преди почивката. След паузата Лесев оформи хеттрика си в срещата и отново даде аванс от два гола на „Стеф-Еверест“. Три минути преди края Красен Кръстев отново върна интригата с попадение за 3:2, но секунди по-късно Мирослав Косев оформи крайното 4:2 в полза на „Стеф-Еверест“. Вторият двубой от тази група е тази вечер и противопоставя съставите на „Бандолерос“ и „Непобедимите“.