Продължава силното представяне на габровските шахматисти. Състезателите по шах от ШК „Орловец 1997“ Йоан Велчев и Димитър Златев донесоха златни медали, а Росен Нанев – бронзов от Третия шахматен турнир за купа „Кирил и Методий“, организиран от ШК „Казанлък-21“ и ОДК „Св. Иван Рилски“, който се проведе на 7 май в Казанлък.

10-годишният Йоан Велчев, който в този турнир се състезава в по-висока от неговата възрастова група – при 12-годишните, успя да се пребори и да грабне златен медал, класирайки се на първо място. Йоан се нареди четвърти в генералното класиране в групата до 14-години.

7-годишният Димитър Златев от ШК „Орловец 1997“ също грабна златен медал в турнира, в групата до 8-годишните и с 5 победи от 7 партии се нареди на 3-то място в генералното класиране до 10 години.

8-годишният Росен Нанев се пребори във възрастовата група до 10 години и спечели бронзов медал, с 4 от 7 точки.