За 11-ти пореден път днес се проведе традиционния регионален музикално – фолклорен конкурс „Златен славей“, организиран от Детски фолкорен ансамбъл „Габровче“ и Община Габрово. Събитието започна в 10 часа в зала „Възраждане“ и първи се изявиха най - малките певци и артисти от детските градини.

От общо 200 участника, 80 от тях бяха в първа възрастова група за детски градини до 7 години. Наградите на журито в тази категория грабнаха:

I награди:

Обичай "Васильовден" ЦПЛР - ДК "Йовко Йовков", гр. Севлиево

ДГ "Радост", гр. Габрово, дует Вероника Нанкова и Цветина Христова

Ивон Иванова - НЧ "Пенчо Славейков", гр. Трявна

Мария Кирилова - ДГ "Дъга", гр. Габрово

II награди:

Обичай "Нестинарско" - ДГ "Дъга", гр. Габрово

Вокална група "Слънце" - ДГ "Младост", гр. Габрово

Трио - Теодор Баев, Валентин Маринов, Виктория Ангелова - ДГ "Мечо Пух", гр. Габрово

Андреана Иванова - НЧ "Пенчо Славейков", гр. Трявна

Теодора Събева - ДГ "Мечо Пух", гр. Габрово

III награди:

Обичай "Коледарски благослов за един габровски дом" - ДГ "Явор", гр. Габрово

Вокална група "Мечо Пух" - ДГ "Мечо Пух", гр. Габрово

Габриела Павловска - ДГ "Първи юни", гр. Габрово

Владимира Данкова - НЧ "Пейо Яворов - 1972г." - с. Борики

Специалната награда на журито за най - малък изпълнител бе присъдена на Габриела и Боян Борисови, на 3 години, от ДГ "Мечо Пух", гр. Габрово.

Наградите във втора и трета възрастови групи за учащи от 7 до 11 и от 12 до 14 години бяха връчени както следва:

III награда:

Йоана Ненова  - ОУ "Иван Вазов", гр. Габрово

Стефани Доновска - ДК "Йовко Йовков", гр. Севлиево

Дария Колева - НУ "Васил Левски", гр. Габрово

Виктория Данкова - ОУ "Св. св.Кирил и Методий", гр. Габрово

Трио - Даная Манолова, Преслава Косева, Александър Казаков - НЧ "Зора 1872", кв. Нова махала

Илина Друмешка - ОУ "Неофит Рилски", гр. Габрово

Вокална група "Новомахленчета" - НЧ "Зора 1872", кв. Нова махала

II награди:

Айя Христова - НЧ "Пенчо Славейков", гр. Трявна

Пресияна Христова - ОУ "Св. св.Кирил и Методий", гр. Габрово

Стефани Доновска - ДК "Йовко Йовков", гр. Севлиево

Стивън Илиев - ОУ "Св. св.Кирил и Методий", гр. Габрово

Ивайло Георгиев  - НЧ "Пенчо Славейков", гр. Трявна

ВГ "Усмивките на Габрово" - ОУ "Иван Вазов", гр. Габрово

I награди:

Евгени Боянов - НЧ "Светлина 1927", с. Жълтеш

Веселина Станева - ОУ "Иван Вазов", гр. Габрово

Мария Тортопова - ОУ "Св. св.Кирил и Методий", гр. Габрово

Мариела Черкезова - НЧ "Пенчо Славейков", гр. Трявна

Никол Златева - НЧ "Пенчо Славейков", гр. Трявна

ВГ "Пейте с нас" - ОУ "Неофит Рилски", гр. Габрово

Дует - Анита и Теодора Томови - НЧ "Наука 1902", с. Враниловци

Специалната награда за най - масово участие на читалище се присъди на НЧ "Пенчо Славейков" от гр. Трявна, а наградата на ДФА "Габровче" за най - добрата вокална група взеха децата от гр. Севлиево "Традиции и сцена".

Наградата на Община Габрово "Златен славей" се присъди Марк Константинов от НЧ "Пенчо Славейков", гр. Трявна.

Две специални награди бяха присъдени на акордеониста Божидар Кържин и тъпанджията Петър Петков.