Мартин Пенчев и Ева Симеонова от КСО „Узана” представят страната ни на Световното първенство за младежи и Европейското първенство за юноши и девойки по ски ориентиране, които се провеждат във Финландия. Двама състезатели са част от отбора на България за шампионатите в югоизточния финландски град Иматра. Ева участва в първенството на Стария континент, във възрастовата група на девойките до 17 години, заедно с още три родни състезателки – Андрея Дяксова (Карлък, Смолян), Еванджелина Дяксова (Карлък, Смолян) и Калина Недялкова (Александър Логистик, София). Трикратният държавен шампион по ски ориентиране за 2017 г. Мартин Пенчев, е единственият български представител на Световното първенство в групата на младежите до 20 години.

Две от дисциплините в Иматра вече се проведоха. В спринта Мартин не успя да запише класиране, а на дългата дистанция (22.2 километра) завърши 16-и от 46 състезатели. Ева пък се класира 26-а в спринта и 27-а на дългата дистанция от Европейското първенство при състезателите до 17 години.

Повече информация може да видите на сайта на Общински спортни имоти.