Силно представяне направиха състезателите на клуб „Некст“ в първия кръг от Държавното индивидуално първенство по таекуон-до ITF. Шампионатът в дисциплините „Форма“, „Специална техника“ и „Самозащита“ се проведе в „Арена Асарел“ в Панагюрище, с участието на 320 състезатели от страната. Клуб „Некст“ се представи с десет възпитаници на треньора Ивайло  Аврамов и седем от тях се окичиха с медали от дисциплината „Форма“, а двама станаха шампиони.

Във възрастова група 10-11-годишни, в която участваха 36 момчета, младите габровски  таекуондисти наложиха тотална доминация и окупираха почетната стълбичка. Николай Златев елиминира всички по пътя към златото, втори се класира Кристофор Ивайлов, а бронза взе Мирослав Петров.

Шампионски дебют направи Никол Начева при момичетата на възраст 12 – 13 годни. Само с 6 месеца тренировки Никол демонстрира отлична техника и се окичи със златото. При най-малките състезатели, на възраст 8-9 години, Ясер Абулибде стигна до третото място. Трета се класира Александра Ивайлова в групата на жените, а при мъжете Цанко Николов завоюва сребро.

Вторият кръг от Държавното индивидуално първенство по Таекуон-До ITF в дисциплините „Спаринг“, „Силов тест“ ще се проведе в Пловдив, в спортната зала на ПУ „Паисий Хилендарски”, от 3 до 5 март.

Какво сподели треньорът на габровските състезатели Иво Аврамов може да видите на сайта на Общински спортни имоти.

Хандбалистите на „Чардафон“ с втора победа над шампиона „Фрегата”