Воденият от Христо Йорданов тим на „Чардафон“ продължава успешното си представяне в елитната хандбална група при мъжете. В среща от 11-я кръг на първенството в „А“ РХГ габровският състав направи обрат и надигра като гост „Фрегата“ (Бургас) в бургаската зала „Младост“ с 31:35. Габровските хандбалисти записаха втори успех през сезона над действащия шампион. През есента двубоят в Габрово завърши при резултат  27:25.

След размяна на попадения в началните минути, домакините отбелязаха пет поредни гола, дръпнаха с 8:3 и успяха да запазят тази разлика до почивката. Тя дойде при резултат 18:13. „Чардафон“ започна ударно втората част и на свой ред записа четири последователни попадения, с които съкрати изоставането – 18:17. Момчетата на треньора Никола Добрев успяха да задържат преднината си до 27:26, но в последните 10 минути рухнаха. В 53-а минута „Чардафон“ за пръв път поведе и до края не изпусна лидерството, като дори направи разлика от четири гола, за крайното 31:35.

Играещият треньор на „Чардафон“ Христо Йорданов се отчете с два гола за успеха. Най-резултатен за победителите беше лидерът при реализаторите в шампионата Димитър Петков с 11 точни попадения. 7 пъти се разписа Марио Янчев, по 4 гола отбелязаха Стефан Кирилов и Мирослав Денчев, с 3 се отчете Евлоги Вълчанов.

Това беше 9-а победа за „Чардафон“ от началото на сезона. Габровският тим е с актив от 18 точки и запазва второто си място в класирането зад лидера „Локомотив“ (Варна). В неделя, 12 февруари, „Чардафон“ ще приеме в зала „Орловец“ състава на „Левски“ от град Левски. Мачът е от 16.00 часа, веднага след двубоя от женското първенство „Бъки“ – „Ники спорт“ (Сливница), който ще започне в 14.00 часа.

„Чардафон“: Слав Колев, Георги Николов-2, Стефан Кирилов-4, Мирослав Денчев-4, Христо Йорданов-2, Пламен Дедев-1, Димитър Петков-11, Евлоги Вълчанов-3, Радослав Иванов-1, Павел Симеонов Марио Янчев-7, Пенчо Пенчев, Йордан Ганчев, Николай Цветков. Водач: Милена Иванова.

Какво сподели Христо Йорданов може да видите на сайта на Общински спортни имоти.