Три сребърни и три бронзови медала завоюваха габровските състезатели в първите два Национални шампионата по лека атлетика на закрито за 2017-а - за момчета и момичета под 16 години и за юноши и девойки младша възраст (до 18 години). Домакин на първенствата за поредна година е зала „Добротица“ в Добрич.

При по-малките двукратен републикански вицешампион стана Ния Вичева (АК „Орловец 93”). Възпитаничката на треньора Веселин Георгиев демонстрира великолепните си качества в средните бягания и грабна сребърните медали на 800 и 1500 метра. И в двете дисциплини по-бърза от Ния беше единствено Елеонора Монева от „Загорец“ (Нова Загора). На по-късата дистанция бронзовата медалистка от Европейските детски атлетически игри в Бърно`2016 записа резултат 2.31.28 минути, а в бягането на 1500 метра пресече финала с време 5.10.26 минути.

Ева Петкова спечели два бронзови медала. На 400 метра състезателката на АК „Орловец 93” спечели серията си с 63.89 секунди, а във финала даде малко по-слабо време - 64.53 сек., което и отреди третата позиция. На 800 метра ученичката на Веселин Георгиев отново беше най-бърза в серията с 2.32.72 минути. Този резултат x донесе бронзовата позиция в крайното подреждане, след Елеонора Монева и Ния Вичева.

Бронз на клуб „ТОТ атлет“ в тази възрастова група донесе Давид Цанев. Възпитаникът на треньора Михаил Кьошев се представи добре в сектора за тласкане на гюле и зае третата позиция, изпращайки уреда на 12.46 метра. Кристиян Йорданов от „Орловец 93“ се класира 5-и с 11.50 м, а съотборникът на Давид, Стефан Дянков, зае 7-о място с 10.27 м.

В трибоя при момичетата Йоана Йончева завърши 9-та от общо 100 състезателки, като записа втори резултат в бягането на 600 метра и събра актив от 153 точки.

В Националния шампионат за юноши младша възраст много силно се представи Денислав Драшков (ЛК „ТОТ атлет“) с две бягания на 60 метра с препятствия. Възпитаникът на треньорите Красимир Гутев и Григор Гутев спечели серията си с резултат 8.30 секунди, с което си осигури място сред топ 6, а във финалното бягане смъкна още четири стотни (8.26 сек) и грабна среброто.

Шампион, с национален рекорд, стана Радин Вълчев. Състезателят на „Атлетик“ (София) подобри с 8 стотни досегашното върхово постижение за тази възраст и регистрира 7.91 секунди. Денислав участва и в бягането на 200 метра. Там само 7 стотни го разделиха от финала и той зае 5-о място от общо 50 атлети.

В тласкането на гюле при девойките участва Рая Голчева. Тя записа 9.49 метра в най-добрия си опит и този резултат и отреди 9-а позиция.

Първенствата в зала „Добротица“ продължават. В петък и събота са Националните шампионати за юноши и девойки под 20 години,  мъже и жени.

Повече информация може да видите на сайта на Общински спортни имоти.