24 отбора от областта участват в ХХV-то издание на традиционния турнир по футбол на малки врати за Купата на Община Габрово. Те са разпределени в 6 предварителни групи с по четири отбора. Водачи на шестте групи са отборите на Община Дряново, Стеф, Титан ММ, Шести участък, ВиК и Копакабана.

В група 1 успешно стартираха отборите на „Делта гард“ и „Виктория“. „Гардовете“ надиграха „Чардафон 1919“ с 2:0.

С много приятна игра „Виктория“ изненада поставения под №1 в групата тим на „Община Дряново“ с  резултат 2:5.

Приятна изненада в група 2 поднесе съставът на „Община Габрово“. Воден от топ реализатора на миналогодишния турнир Пламен Кожухаров, селектираният от Красимир Екимов тим измъчи максимално един от фаворитите – „Стеф“, и спечели точка. След нулева първа част, „Община Габрово“ поведе с попадение на Васил Нанков в 24-а минута. По-късно Иван Лесев възстанови равенството, а след още няколко секунди Мирослав Косев изведе „Стеф“ напред – 2:1. Кожухаров обаче не беше отбелязал дежурното си попадение и го направи в 33-та минута с красиво изпълнение за 2:2.

19 гола паднаха във втория ден. В група 2 начело с 3 точки излезе съставът на „2 + 2“. Братя Гутеви и компания надиграха в първия си мач момчетата от „Еса“ с 6:1.

В група 3 победно тръгнаха отборите на „Титан ММ“ и „ФК Феър Плей“. В оспорван мач „титаните“ измъкнаха победа с 2:1 срещу „ФК Старо село 777“.

Начело в групата излезе „ФК Феър Плей“, заради повечето отбелязани попадения в мача срещу „Игълс“. „ФК Феър Плей“ измъкна три точки с резултат 4:5. Това беше и най-резултатният двубой от началото на турнира.

Шампионът от 24-о издание на турнира по футбол на малки врати „Шести участък“ започна с успех и тазгодишната надпревара. Нено Михалев и съотборниците му спечелиха първия си мач от група IV, при това с убедителен резултат – 8:1 срещу „Контролата“.

Другият мач от група IV завърши без победител. Отборите на „Локомотив“ (Дряново) и „ЦЕН Ойл“ записаха първото нулево реми в турнира, след като не успяха да си отбележат гол в 40-те игрови минути.

В група 5 начело излезе „Приятели“. Габровско-тревненският състав надигра формацията на „Севлиево 2017“ с 4:1.

Повече информация как са преминали срещите досега от ХХV-то издание на турнира по футбол на малки врати за Купата на Община Габрово може да прочетете на сайта на спортна зала Орловец.

Груповата фаза от турнира стартира в понеделник и в продължение на 12 дни се играят по три срещи в делничните дни от 18, 19 и 20 часа. За първия кръг от елиминационната фаза – осминафиналите, ще се класират първите два отбора от шестте групи, плюс четирите тима с най-добри показатели от заелите трети места. За вторият етап ще бъде използвана схемата от последното Европейско първенство във Франция.

Зимна обстановка в община Габрово към 08.30 часа на 12.01.2016 г.