С 10 гола на Димитър Петков, отборът на „Чардафон“ постигна ценна победа при гостуването си на „Пирин“ - Гоце Делчев. Двата състава се срещнаха на „Неврокоп Арена“, в мач от деветия кръг на първенството в „А“ републиканската хандбална група, който завърши при резултат 25:22 в полза на габровския тим. Това беше седма победа на „Чардафон“ от началото на сезона и с нея отборът си върна втората позиция в подреждането, която временно беше заета от състава на „Добруджа“.

Двубоят в Гоце Делчев очаквано не беше лесен за габровския състав. Домакините поведоха с 3:1, но „Чардафон“ изравни и излезе напред, като в 20­-та минута съставът ни имаше три гола аванс при 7:10. С добра игра в заключителната част на полувремето „Пирин“ успя да изравни и дори да поведе с 12:11. Попадение на Димитър Петков фиксира равенство 12:12 на почивката.

„Зелените“ отново натрупаха разлика в началото на втората част. Слав Колев спаси един седемметров наказателен удар, а при още два домакините не бяха точни. Габровският тим се възползва и в средата на полувремето вече имаше аванс от 4 гола – 15:19. До края Христо Йорданов и съотборниците му не изпуснаха контрола върху играта и финалната сирена прозвуча при резултат 22:25.

Димитър Петков вкара 10 гола за успеха, Стефан Кирилов добави 6, Христо Йорданов – 4, Мирослав Денчев - ­3, а Евлоги Вълчанов и Йордан Ганчев вкараха по един. „Получи се очаквано труден мач пред около 500-­600 зрители в новата им зала „Неврокоп Арена“. Радвам се, че успяхме да го спечелим, и по-­важното, че завършихме без контузии. Взехме ценна победа, която ни оставя на второто място преди втория полусезон и запазваме позицията си на претендент за медали при дебюта си в „А“ РХГ, коментира след срещата играещият треньор на габровския тим Христо Йорданов. Това беше последен кръг от първенството за тази година.