Националният ни женски отбор по хандбал загуби от тима на Австрия. Срещата бе част от квалификациите за Европейското първенство в Швеция и се игра пред около 400 зрители в зала Орловец на 9 март. Мачът завърши при резултат 20:33. Това е трето поражение в група 3 от квалификациите за нашите хандбалистки.

Вратарката Десислава Николова имаше над 50 процента успеваемост, като отрази повече от 15 удара от шестметровата линия.

Отборът ни поведе с 1:0 и 2:1, с попадения на Глория Павлова и Стефка Агова, но след това се отвориха сериозни пробойни в нашата защита и австрийките отбелязаха 6 бързи гола като поведоха с 7:2. В средата на полувремето  резултатът стана 6:9, с нови две попадения на Агова и по едно на Боговеста Йосифова и Соня Богданова. През втората част от мача австрийките вкараха бързи два гола и показаха стабилна игра в защита. Разликата се увеличи сериозно, за да се стигне до крайния резултат 20:33.

Най-голям актив за България записаха Стефка Агова и Глория Павлова с по 5 гола. Лора Сарандева и Боговеста Йосифова вкараха по 4, а по веднъж се разписаха Соня Богданова и Мадлена Дончева.

Следващият двубой на българския женски отбор по хандбал срещу тима на Австрия ще бъде тази събота, 12 март в Брегенц, Австрия.

Община Габрово домакин на среща между приемни родители и професионалисти по приемна грижа