14-годишният шахматист Валери Белчев от ШК „Асеневци“ - Велико Търново е носител на Купа "Марина"-Габрово в турнир по класически шахмат, организиран от габровския шахматен клуб "Орловец 1997" по повод 25-та годишнина на Клуба.

Турнирът се проведе през уикенда в Габрово, благодарение на фирма "Марина" ООД, която превърна шахматният турнир в истински двудневен празник за 57 деца, състезатели по шах от 18 клуба в страната. Турнирът в Габрово имаше и международно участие – състезатели от Украйна и САЩ.

Състезателите на ШК "Орловец 1997" - Габрово заеха две призови места и медали във възрастовите групи до 12 и до 14 години.

Председателят на ШК "Орловец 1997" - Габрово Емил Петков поздрави победителите в турнира и благодари на екипа на фирма "Марина" ООД за цялостното спонсорство на турнира, за сърдечната подкрепа и домакинство, за обичта към децата и шахмата, която личеше във всеки детайл.

Във възрастовата група до 14 години златен медалист и носител на купа „Марина“-Габрово стана Валери Белчев от ШК „Асеневци“, сребърен медалист – Мартин Кънчев от ШК „Етър“  -Велико Търново и бронзов – Денислав Иванов от ШК „Орловец 1997“-Габрово. При момичетата носител на купа „Марина“ стана Катерина Бояджиева от ШК „Спартак Плевен ХХI“. При 12-годишните първо място, златен медал и купа във възрастовата група спечели Георги Димитров от ШК „ЦСКА“, сребърен – Михаил Панайотов от ШК „Орловец 1997“ - Габрово, бронзов – Стефан Желев от ШК „Рицар“. При момичетата в същата възрастова група златен медал и купа печели Кристиана Данева от ШК „ЦСКА“, а сребърен – Мария Илиева от ШК „Варна“. При 10-годишните първо място, златен медал и купа заслужи Божидар Михайлов от ШК „Пловдив“, сребърен – Радослав Емануилов от ШК „Рицар“ и бронзов – Виктор Стоядинов от ШК „Етър“. При момичетата на 10 години първо място, златен медал и купа спечели Марина Кутянина от Украйна , сребърен – Рая Гайдарджиев от ШК „ЦСКА“ и бронзов – Михаела Маринова от ШК „ЦСКА“. При най-малките, 8-годишните първо място, купа и златен медал заслужи Георги Коев от ШК „Пловдив“, сребърен – Атанас Тасков от ШК „Пловдив“ и бронзов – Стоян Илиев от ШК „Варна“. При момичета на 8 години златен медал и купата спечели Ния Малчева от ШК „Казанлък 21, сребърен – Ивона Русева от ШК „ЦСКА“ и бронзов Елеонора Желева от ШК „Рицар“.

След проявения интерес от участниците в турнира, емоциите и вълнуващото преживяване в Габрово, ШК „Орловец 1997“ обмисля турнирът да се превърне в ежегоден и да привлича все повече състезатели.