Продължава чудесното представяне на габровските лекоатлети в Националните първенства по лека атлетика на открито. Този уикенд на Националния стадион „Васил Левски“ се проведе шампионата за юноши и девойки до 20 години и в него блесна Маргарита Радева.

Възпитаничката на треньора Веселин Георгиев от АК „Орловец 93“ стана шампионка на България в бягането на 3000 метра с препятствия и бронзова медалистка на 3000 метра гладко бягане.

В стипълчейза Радева беше безапелационна и финишира с време 12:04.7 минути и аванс от 27 секунди пред Паолина Грозева (Тракия 96, Пловдив, 12:31.6). Трета завърши Мария Ташева (Шумен, 12:36.6). В 3 километровото гладко бягане Маргарита завърши след спечелилата три индивидуални титли на шампионата Елица Тодорова (Средногорски атлет, Пирдоп, 10:11.32) и Ясна Петрова (Русе Кар Мотор спорт, 10:11.34). Времето ѝ на финала беше 10:43.50 минути.

Още три състезателки на АК „Орловец 93“ взеха участие в първенството. Двойната шампионка при девойките до 18 години Ева Петкова завърши 5-та в бягането на 1500 метра при по-големите с време 5.05.37 минути. Надежда Христова и Даниела Пенчева стартираха на 400 метра и заеха 23-то и 25-то място. Габровският клуб се включи и в надпреварата при щафетите на 4х400 метра. Отборът в състав Надежда Христова, Ева Петкова, Даниела Пенчева и Маргарита Радева зае 8-мо място.

В юношеската надпревара Християн Очков от АК „Орловец 93“ записа 11-то място на 800 метра (2:08.10 минути) и 13-то на 400 метра (54.0 секунди). Давид Цанев от ЛК „Тот атлет“ влезе във финала на дисциплината тласкане на гюле и зае 6-то място с резултат от 12.16 метра.