Футболен турнир за деца родени след 01 януари 2011 година в памет на футболната легенда Иван Вуцов, организиран от синовете му Руслан и Велислав Вуцови с подкрепата на Община Габрово, започна днес в спортна зала "Орловец". В надпреварата участват отбори от водещи школи в страната. Първото издание на турнир „Иван Вуцов“ уважиха ПФК Левски (София), ПФК Ботев (Пловдив), ПФК Черно море (Варна), ПФК Берое (Стара Загора), ПФК Дунав (Русе), ПФК Ботев (Враца), ПФК Етър (Велико Търново) и ФК Академия (Враца). Град Габрово е представен от два отбора малчугани от ДЮФК Янтра 2013.

Десетте тима са разделени в две предварителни групи, в които ще играят по системата „всеки срещу всеки“. В Група „А“ са ДЮФК Янтра 2013-1, ПФК Ботев (Пловдив), ПФК Дунав, ПФК Ботев (Враца) и ПФК Черно море, а в Група „Б“ спорят ДЮФК Янтра 2013-2, ПФК Левски, ПФК Берое, ПФК Етър и ФК Академия. Първенците от двете групи ще се срещнат на финала, тимовете заели втори ще спорят за третата позиция в крайното класиране, третите – за 5-6 място, четвъртите за 7-8-мо, а петите за 9-10-то.

Срещите са с времетраене от по 30 минути – три полувремена по 10 минути с по 1 минута почивка между тях. Отборите са съставени от по 5 състезатели (4+1), а броят на смените е неограничен при спряна игра. Според регламента, ако във финалната фаза се получи равен резултат в редовното време, продължения не се играят, а ще се пристъпи директно към  изпълнение на допълнителни удари за определяне на победителя.

Днес ще се изиграят 10 мача, още 10 срещи предвижда програмата за съботния ден. В неделя от 9.00 ще започнат финалните срещи за подреждане на отборите в крайното класиране. Очаква се закриването и награждаването на отборите да бъде около 13 часа.

Снимки от откриването може да видите тук.