След оспорвана борба между националните баскетболни отбори на България и Румъния за кадети до 16 години, приключи Международният турнир по баскетбол „Христо Донков“. Той бе част от третото издание на Международния баскетболен лагер в Габрово и се проведе от 11 до 13 юли 2018 г. В него се включиха националните отбори на България, Румъния и Украйна, както и сборен отбор от най-изявените участници в лагера.

С резултат 81:67 българските баскетболни кадети победиха румънските състезатели и отвоюваха първото място. Второ място спечели отборът на Румъния, а украинските баскетболисти заеха трето място. Бившият състезател на БК „Чардафон-Орловец“ Васил Гъдев, който е и международен съдия и комисар на баскетболни мачове, връчи купата и медалите на победителите в турнира.

Секретарят на Община Габрово Полина Тихова награди отбора на Румъния,

а украинците получиха своите отличия от Николай Пенов, представител на общинската администрация.

Ето как протече финалният мач между националните отбори на България и Румъния за кадети до 16 г.

Повече снимки от мача може да видите в профила на община Габрово във Фейсбук.