Българският национален отбор завърши на пето място в турнира за Световната купа по хандбал за мъже, като победи в последния си мач отбора на Китай с 38:30. Така тимът ни, в чиито треньорски щаб беше габровецът Христо Йорданов, направи сериозна крачка напред, след като преди две години, в първото издание на шампионата, се класира на 11 място. Титлата отново спечели отборът на Фарьорски острови, надиграл на финала Турция с 26:25.

Съставът ни записа 4 победи и 2 загуби. Поражението от Кипър с 23:25 в началото на турнира лиши тима ни от възможността да спечели медали от шампионата. На четвъртфиналите България игра срещу Фарьорски острови, но загуби с 24:30. Този резултат не сломи българските хандбалисти, които победиха Люксембург с 37:31 в следващата среща, преди решаващия мач за 5 и 6 място с отбора на Китай.

Нашият отбор стигна до четвъртфиналите, след като завърши на второ място в предварителна група „С“. Националите ни победиха Азербайджан с 41:34 (20:15) и Андора с 38:16 (19:6), но допуснаха обрат и поражение с 3 гола разлика в първия си двубой срещу Кипър - 22:25 (12:11). Фарьорски острови пък спечелиха без проблеми групата си, след три поредни победи над тимовете на Китай (30:23), Молдова (40:30) и Армения (44:6).