Мъжкият отбор на „Чардафон“ не успя да спре лидера в шампионата „Локомотив“ (Варна). В отложен мач от 13-я кръг на първенството в „А“ РХГ габровският тим отстъпи в зала „Орловец“ с 24:29. Това беше първа домакинска загуба за „Чардафон“, но тя няма да повлияе на третото място, което тимът заема във временното класиране. Носителят на Купа България „Локомотив“ (Варна) продължава да е без поражение от началото на сезона и вече е с 15 победи от 15 мача.

Димитър Петков откри резултата в срещата, но „Локомотив“ бързо пое контрол и поведе с 3:1 и 5:2. Със серия от 4:1 в средата на полувремето „Чардафон“ успя да изравни, а Мирослав Денчев с открадната топка и успешно завършена контраатака дори изведе габровския тим напред – 8:7. Воденият от Никола Карастоянов тим отново си върна лидерството и взе два гола аванс преди почивката – 12:14.

Втората част започна с три поредни попадения във вратата на „Чардафон“, които предопределиха крайния победител и резултата 24:29.

Димитър Петков се разписа 7 пъти във вратата на „Локомотив“, 6 гола отбеляза играещият треньор Христо Йорданов. За тима от Варна 12 попадения реализира Бранимир Балчев, а Теодор Добрев добави 5.

В 17-я кръг „Чардафон“ отново ще има тежък мач – гостуване на другия варненски отбор, „Спартак“, който се бори за място в четворката и участие в полуфиналните плейофи. Двубоят е тази събота, 8 април, от 13.00 часа.

Какво сподели треньорът на габровския тим след срещата може да прочетете на сайта на Общински спортни имоти.