„Титан ММ” е шампионът на XXV-я традиционен турнир по футбол на малки врати за Купата на Община Габрово. Селекцията на Михо Боев и Бисер Тотев детронира миналогодишния първенец „Шести участък“ в драматичен финал, който се игра пред повече от 700 зрители в спортна зала „Орловец” и завърши с изпълнението на дузпи.

40-те игрови минути от редовното време на срещата не бяха достатъчни да бъде излъчен победител. Добрин Петров изведе „Титан ММ“ напред в 13-а минута, но в 24-а Христо Минчев – Джими възстанови равенството. Двата състава създадоха още голови положения. Повече шансове пропиляха шампионите от „Шести участък“.След изтичането на редовното време се пристъпи към изпълнението на допълнителни удари за определяне на победителя. Такъв не беше излъчен и след първите пет изстрела от седемметровата линия. Последваха точни изпълнения на Стамен Пенев (Титан ММ) и Александър Маринов (Шести участък). Ивайло Тодоров вкара седмата дузпа за „титаните“, а след него Ерхан Джеферов пропусна и драмата приключи - габровско-севлиевският състав на „Титан ММ“ грабна купата с общ резултат 6:5.

Дузпи решиха и малкия финал, в който се срещнаха съставите на „Копакабана“ и „Паралел“ (Севлиево). Никола Камбуров изведе гостите напред в 10-та минута, с изстрел от далечна дистанция, и „Паралел“ запази аванса си до почивката.

През втората част „Копакабана“ много бързо успя да направи обрат. Ивайло Христов възстанови равенството, а секунди по-късно Мартин Ангелов направи резултата 2:1. Пет минути преди края Юсуф Юсуф се възползва от отсъден пряк свободен удар и вкара топката през стената и промени на 2:2.

При ударите от седемметровата линия за определяне на победителя момчетата от „Копакабана“ бяха по-прецизни. Двамата играчи на „Паралел“ - голмайсторът Юсуф Юсуф и вратарят Валентин Минков, пропуснаха и след точно изпълнената пета дузпа за „Копакабана“ от Ивайло Райнов срещата приключи – 6:4. Така за втора поредна година Климент Велев и съотборниците му заеха третото място в турнира.

Купите на първите четири отбора в крайното класиране бяха връчени от Николай Пенов – главен експерт в дирекция „Образование и социални дейности“ на Община Габрово, Георги Трендафилов – председател на Областния съвет на БФС-Габрово и Росица Бакърджиева – директор на „Общински спортни имоти“ – Габрово.

Бяха раздадени и пет индивидуални награди. За най-добър вратар беше определен стражът на шампионите Илия Кънчев (Титан ММ). Николай Колев от „Шести участък“ получи отличието за най-добър защитник. Христо Минчев (Шести участък) взе статуетката за най-добър полузащитник. Голмайсторът на „Титан ММ“ Добрин Петров стана MVP (най-полезен играч) на турнира. Павлин Иванов от „ВиК“ грабна приза за най-добър реализатор с 11 точни попадения в четирите мача, които изигра неговия отбор. Индивидуалните награди бяха връчени от Николай Пенов и представителите на ОбС на БФС-Габрово – Георги Трендафилов, Милко Ников, Николай Петров и Георги Йорданов.

Финалът „Шести участък“ – „Титан ММ“ и мачът за третото място между „Копакабана“ – „Паралел“ може да гледате в You tube канала на спортна зала „Орловец“.

Снимки от награждаването и повече информация как са преминали срещите досега от ХХV-то издание на турнира по футбол на малки врати за Купата на Община Габрово може да видите на сайта на Общински спортни имоти.

„...И очите на рибите се изпълват със сълзи“ - 9.02 – 8.03 Музей „Дом на хумора и сатирата“, зала 5