„Шести участък“ – „Титан ММ“ е финалът на XXV-я традиционен турнир по футбол на малки врати за Купата на Община Габрово. Двата състава ще спорят за трофея в сряда, 8 февруари, от 19.00 часа в зала „Орловец“, а час по-рано, от 18.00,  ще започне мачът за третото място, в който ще се срещнат „Копакабана“ и „Паралел“ (Севлиево).

Мачът „Шести участък“ – „Копакабана“ беше най-зрелищният от началото на турнира. Публиката в зала „Орловец“ видя два много мотивирани отбора, динамична игра, футболна битка по всички точки на терена и шест гола в редовните 40 минути. Редовното време завърши при резултат 3:3.

Чрез дузпи беше определен единият от финалистите. „Шести участък“ записаха 3 попадения от 4 изстрела, а „Копакабана“ – само една реализирана дузпа от 4. Точка на спора сложи Нино Михалев, фиксирал крайното 6:4 в полза на „Шести участък“.

Вторият полуфинал противопостави отборите на „Титан ММ“ и „Паралел“. Никола Камбуров даде аванс на „Паралел“, а „титаните“ не можаха да отвърнат и първата част от срещата приключи 0:1. През второто полувреме обаче съставът на Бисер Тотев и Михо Боев бързо пое контрол над мача и доведоха резултата до 3:1. Две минути преди края Юсуф Юсуф намали на 3:2, но за повече не остана време и „Паралел“ не успя да се наложи в срещата.

Финалът „Шести участък“ – „Титан ММ“ и мачът за третото място между „Копакабана“ – „Паралел“ ще бъдат предавани директно в You tube канала на спортна зала „Орловец“.

Повече информация как са преминали срещите досега от ХХV-то издание на турнира по футбол на малки врати за Купата на Община Габрово може да прочетете на сайта на Общински спортни имоти.

След 48 проведени срещи и общо 32 часа игра от началото на надпреварата, до последната фаза стигнаха отборите на „Шести участък“, „Копакабана“, „Титан ММ“ и „Паралел“.

Действащият шампион  „Шести участък“ е в серия от шест последователни победи до тук. Нено Михалев и съотборниците му спечелиха предварителна група 4 с пълен актив от точки, на 1/8 финалите прегазиха „Бистро Картал“ с 10:0, а на четвъртфинала се наложиха в оспорван мач и над състава на „Делта гард“ с 1:0. На полуфинала надиграха „Копакабана“ с 6:4.

„Титан ММ“ е един от отборите показващи най-добър футбол в 25-о издание на турнира. Отборът записа две победи и равенство в предварителна група 3, а в елиминациите отстрани „Еса“ с 5:2 и „ЦЕН Ойл“ с 2:1. На полуфинала те отстраниха „Паралел“ с 3:2.

Третите от миналогодишното издание на турнира – „Копакабана“ спечелиха предварителна група 6 с три победи, а във втората фаза елиминираха „Приятели“ с 3:1 и един от ексшампионите в турнира „Стеф“ с 2:0.

„Паралел“ записаха две победи и една загуба от „Копакабана“, и заеха второто място. На осминафиналите отборът изненада тима на „2+2“, които се класираха втори в предварителна група 2, и измъкна успех с 1:0. На четвъртфиналите „Паралел“ отстрани и „Севлиево 2007“ с 4:2.

Изложба IN MEMORIAM на Иван Георгиев – Дългия
7 февруари 2017
Габровските лекоатлети с нови медали, Християн Стоянов и Ива Димова - национални шампиони