„Делта гард“ – „Шести участък“ е първият четвъртфинал в 25-я турнир по футбол на малки врати за Купата на Община Габрово. Двата отбора отстраниха съперниците си в първия елиминационен кръг, същото направи и отборът на „Стеф“.

„Делта гард“ измъкна минимален успех с 1:0 от мача с „ФК Старо село 777“. Двата състава направиха сериозен двубой, но в крайна сметка късметът се усмихна на „Делта гард“.

Отборът продължава напред към следващата фаза и ще срещне действащия шампион „Шести участък“, които постигнаха най-изразителната победа от началото на турнира - 10:0 срещу „Бистро Картал“.

„Стеф“ отнесоха в първия кръг на елиминациите тима на „Феър плей“ с 9:2. „Честните играчи“ бяха в ограничен състав, а в хода на мача получиха и контузии, което направи двубоя доста неравностоен. Отборът на „Стеф“ заби един гол и в собствената си врата.

На четвъртфинала „Стеф“ ще играе с „Копакабана”, които отстраниха в първия елиминационен кръг състава на „Приятели“. Срещата беше решена през втората част и завърши при резултат 3:1.

Габровско-севлиевският състав на „Титан ММ“ елиминира отбора на „Еса“ с 5:2. Първата част завърши при резултат 4:1. След почивката „Еса“ намалиха аванса на „титаните“ и резултатът стана 5:2. Момчетата от „Еса“ получиха правото да изпълнят две дълги дузпи, но не успяха да се възползват от тях и приключиха участието си в турнира.

На четвъртфинала „Титан ММ“ ще играе с „ЦЕН Ойл“, които отстраниха полуфиналиста от миналогодишното издание и първенец в предварителна група 5 - „ВиК“. Това беше и първият мач от елиминациите решен с дузпи. Редовното време завърши при резултат  2:2, а крайният резултат от двубоя е 6:5.

Вечер на големите изненади - такова определение може да се даде за последния ден от осминафиналните. Бомбите хвърлиха двата севлиевски отбора – „Севлиево 2017“ и „Паралел“, които елиминираха предварително сочените за фаворити състави на „Виктория“ и „2+2“.

Момчетата от „Севлиево 2017“ се възползваха от сериозното подценяване на „Виктория“ и измъкнаха нулево реми в редовните 20 минути. Крайният резултат стана 4:1 в полза на „севлиевци“.

Четвъртфинал №4 ще бъде изяло севлиевски, след като и „Паралел“ успя да отстрани съперника си в първия елиминационен кръг – „2+2“. След нулева първа част, Юсуф Юсуф изведе „Паралел“ напред в 29-а минута и това се оказа единственото попадение в срещата, въпреки опитите на габровския тим да стигне поне до дузпите. Така крайният резултат от срещата се закова на 1:0 за „Паралел“.

Четвъртфиналите започват в понеделник, 30 януари и продължават във вторник, 31 януари. Първите два са „Делта гард“ – „Шести участък“ и „Стеф“ – „Копакабана“. Във вторник са срещите „Титан ММ“ – „ЦЕН Ойл“ и „Севлиево 2017“ – „Паралел“.

Има промяна в датите на полуфиналите и финала. Двубоите за място на финала ще бъдат на 6 февруари (понеделник), а новият носител на Купата на Община Габрово ще стане известен на 8 февруари (сряда).

Повече информация как са преминали срещите досега от ХХV-то издание на турнира по футбол на малки врати за Купата на Община Габрово може да прочетете на сайта на Общински спортни имоти.

Зимна обстановка в община Габрово към 9.00 часа на 30.01.2017 г.