11-годишният ученик от ОУ „Неофит Рилски“ Виктор Бориславов (КТМ) донесе на България и Габрово титла от Източноевропейския шампионат по мотокрос. Той получи своя трофей за първото място в клас МХ65 по време на тържествена гала вечер, организирана от Българската федерация по мотоциклетизъм в Парк-хотел Москва в София. Официален гост на церемонията бе президентът на FIM - Европа Волфганг Сръб.

Талантът от Габрово спечели Източноевропейския шампионат още при дебюта си на международната сцена. С екипа на клуб „Мотоспорт“ (Варна) Виктор участва в четири от петте проведени кръга през сезона. Спечели убедително старта, проведен в Самоков, в Яница (Гърция) завърши втори, а в Троян зае третото място във втория манш и шесто в крайното подреждане. В старта, проведен в Глобаре (Сърбия) се класира 5-ти. Общият сбор от 156 точки донесе на Бориславов Балканската титла. С 6 точки по-малко, втори се нареди Мариус Канакис от Гърция, а трета остана румънката Айда Кояни.

Малкият габровски мотоциклетист се бори и в още един сериозен международен форум – в клас ЕМХ65 на Европейския шампионат. След участие в четири от петте проведени кръга в югоизточната зона, Виктор се класира на най-предна позиция от българските момчета - на 5-то място, и доби правото да представя страната ни в големия финал, който събира най-добрите мототаланти от четирите зони на стария континент. Финалът се проведе в Локет, Чехия и там Виктор завърши 36-ти.

Малкият Вики завоюва трето място в републиканския шампионат, като спечели категорично кръга в Самоков, в Севлиево завърши втори, а в Айтос – трети. В Северозападния традиционен шампионат, проведен в шест старта, габровският мототалант зае второто място в крайното подреждане. Записа победи и в още няколко традиционни състезания през годината.

Виктор се влюбва в мотоциклетите от 6-годишен. Искрата запалва неговият баща и от тогава насам момчето не слиза от мотора. В родния шампионат дебютира през 2013 г., в клас до 65 кубика, като състезател за отбора на „Сливен моторс“ и завършва 8-ми. През 2014 г. вече е в тима на „Мотоспорт“ (Варна) и се класира на 6-то място в първенството, а през 2015 г. прави още една крачка напред и приключва сезона 4-ти.

Изминалата година е най-трудната, но и най-успешната за Виктор до момента. Младият габровски мотоциклетист записа първи участия на международната сцена със своя КТМ и още при дебюта си успя да спечели Източноевропейския шампионат.

„Чувствам се много по-добре от първата година, в която започнах да се занимавам с този спорт. Нещата вече се получават и резултатите го показват. През следващата година ще се опитам да защитя титлата си от Източноевропейския шампионат, ще преследвам първото място и в нашето първенство. Искам да се развивам в този спорт и да изляза извън България“, споделя ентусиазирано Вики и си мечтае един ден да бъде на мястото на световния шампион в МХGP – Тим Гайзер.