Мъжкият отбор на „Чардафон“ (Габрово) намери място сред най­-добрите осем в турнира Купа България, след като елиминира в осминафинален двубой състава на „Академик ТУ“ (Пловдив). Двата отбора се срещнаха на терена на хасковската зала „Спартак“ и двубоят завърши при резултат 33:26 за габровския тим. Христо Йорданов и съотборниците му не изиграха най­-добрия си мач, но все пак не допуснаха изненада.

Заемащият второ място в шампионата тим на „Чардафон“ поведе с 4:1, но допусна изравняване при 6:6, а в 21­-та минута пловдивчани успяха дори да излязат напред с един гол след серия от 5:1, при 11:12. Три поредни попадения във вратата на „Академик“ отново дадоха аванс на габровския състав и почивката дойде при 16:14. През втората част „зелените“ не изпуснаха контрола върху играта и резултата, като увеличиха аванса си на 7 гола за крайното 33:26. Димитър Петков отбеляза 10 попадения за успеха, по пет пъти се разписаха Христо Йорданов и Евлоги Вълчанов, четири гола вкара Марио Янчев.

„Това не ни беше от силните мачове, но пък завършваме добре една определено много успешна година за хандбала в Габрово. С наближаващите празници искам да пожелая на всички да са здрави и да продължаваме в същия дух и през 2017­ г.“, коментира след срещата играещият треньор на „Чардафон“ Христо Йорданов.

В битка за място във финалната четворка на турнира, габровският тим ще срещне състава на „Осъм“ (Ловеч), който отстрани „Асти`91“ (Хасково) с 28:21. Срещите от четвъртфиналната фаза ще се играят през февруари 2017 г., като победителят ще бъде определен в една среща.