20 медала и първо място в комплексното класиране извоюваха състезателите по карате на габровския спортен клуб „Надежда“. Възпитаниците на треньорите Красимир Илиев и Йонко Иванов спечелиха осем златни, седем сребърни и пет бронзови отличия, с което спечелиха правото да вдигнат Купа Шумен.

Купа Шумен се проведе в спортен комплекс "Плиска", град Шумен. В турнира взеха участие повече от 170 състезатели от 18 клуба, сред тях и представители на съседна Сърбия, които водиха битка в 42 категории.

„Надежда“ (Габрово) се представи с 23-ма състезатели в различните възрастови групи. Със злато се окичиха Йоан–Александър Йосифов (при децата до 6 години, категория до 20 килограма), Павел Минчев (до 8 г./20 кг), Ванеса Йосифова (до 8 г./25 кг), Моника Стоянова (до 10 г./+40 кг), Ралица Захариева (до 10 г./30 кг), Преслав Димитров (до 14 г./50 кг), Радомир Джорджевич (ЮМВ до 50 кг) и Магдалена Хаджиникифорова (до 60 кг).

Сребърни отличия извоюваха Ивайло Иванов (мъже до 60 кг), Михаил Михайлов (ЮСВ над 75 кг), Константин Димитров (над 55 кг), Максим Стойчев (до 14 г./50 кг), Александър Спасов (до 12 г./45 кг), Даяна Павлова (до 10 г./+40 кг), и Александра Господинова (до 14 г./+45кг).

Бронз взеха Христина Стефанова и Преслава Стефанова (до 8 г./25 кг), Алекс Павлов (до 8 г./30 кг), Кристиян Ангелов (ЮСВ до 70 кг) и Данаил Данчев (ЮСВ до 60 кг).