С две вицешампионски титли, едно трето, едно четвърто и едно пето място завърши планинския шампионат по автомобилизъм за габровския клуб „АРА Моторспорт“.

Последният кръг за сезона - „Шипка 2013“, се проведе през почивните дни по 6 800 метровото трасе към връх Бузлуджа и в него пилотите на „АРА Моторспорт“ спечелиха първо и две трети места.

В клас Х1 Стефан Стефанов водеше битка за шампионската титла с русенския пилот на клуб „Хоби кар” Искрен Веселинов. Преди последния старт за сезона Веселинов имаше 7 точки аванс и на Стефан беше необходима победа на Бузлуджа, за да триумфира с титлата. Нещата обаче не се развиха по желания от него начин. Стефанов завърши трети, а първото място беше спечелено от друг пилот на „АРА Моторспорт“ - Николай Ганев, който с победата си осигури третото място в крайното подреждане за годината. Между двамата се вклини Веселинов и така тройката за сезона в клас Х1 е Искрен Веселинов, Стефан Стефанов, Николай Ганев. Тоест, „АРА Моторспорт“ излъчи вицешампион и бронзов медалист при най-малките „хиксове“, като за отбелязване е, че Ганев влезе в тройката с участие само в три от общо деветте кръга, а Стефан - с четири старта.

Само три точки пък разделиха Йордан Миларов от третото място за годината в клас Х3. Въпреки, че състезанието на Бузлуджа беше едва второ за него през сезона, дебютът му беше с победа на Узана, той имаше шансове за бронза при първо или второ място в последния кръг. Даката обаче завърши трети, а победителят Костадин Костадинов от казанлъшкия „ЕФКО Рейсинг“ го изпревари само с три точки в крайното подреждане и го остави на четвърта позиция.

В клас Х4 лидерът на „АРА Моторспорт“ – Атанас Божилов, си беше осигурил вицешампионската титла още преди последния кръг и не кара на Бузлуджа, тъй като нямаше начин да измести от първото място основния си конкурент Стефан Георгиев, нито пък да загуби второто.

В отборното подреждане „АРА Моторспорт“ завърши на пето място от общо 23 тима записали точки през сезона.