Здравко Михайлов, състезател на боксов клуб „Габрово 91“, извоюва среброто на шампионата на стария континент за младежи в Холандия. Възпитаникът на треньора Иво Голаков спечели вицеевропейската титла с три победи на ринга в „Топспортцентър“ в Ротердам.

В първия кръг Здравко елиминира молдовеца Юлиан Иванов, а във втория надигра унгареца Патрик Хорват. На полуфинала габровският боец се справи и с представителя на силната грузинска школа – Дато Нанава. Последното и оказало се непреодолимо препятствие пред Михайлов по пътя към евротитлата, беше Дмитро Замотаев. Украинският боксьор получи предпочитанията на съдиите във финалния двубой, спечели по точки и се окичи със златото.

Здравко донесе единствения сребърен медал на България от шампионата в Ротердам. Едно бронзово отличие за страната ни спечели Благой Найденов от боксов клуб „Славия“ (София).

За габровския бокс това е първи медал от европейско първенство от близо 10 години насам. Последното отличие на такъв форум беше извоювано също от представител на БК „Габрово 91“ – Пламен Недялков, който спечели вицеевропейска титла в категория до 91 килограма.

Справка за строителните дейности по водния цикъл за седмицата 19 - 25 август 2013 г.