Хепънинг „неЗабравено имане” организира читалище „Христов Ботев 2008” в с. Гарван, кметство Гергини. В дните преди Благовещение читалището слага началото на инициативата „неЗабравено имане”, която ще се осъществи съвместно с НЧ” Дим. Ив. Полянов” от село Гарван, община Ситово.
На 23 март в събота деца от четирите села от кметството, ще засеят плодни дръвчета, изпратени от с. Гарван, Силистренско, както и няколко овошки - местни видове. Те ще растат пред клуб „Чаира” в с. Николчевци и пред сградата на старото училище в село Гарван. Майстор ще ашладисва и подрязва дръвчета и ще покаже тънкостите.
Децата ще получат информация за някои местни сортове, вече на изчезване, как и кога се подрязват, какви грижи се полагат за дръвчтата чрез използването на билки, растения и биопрепарати. По-късно ще запалят огньове и заедно с хората от селото ще ги прескачат. С думкане по тенекии ще изпъдят змиите и гущерите, а вечерта в клуб „Чаира” ще има празник и благотворителна томбола. Средствата от нея и доброволните дарения на хората, ще бъдат предназначени за болно дете и така ще бъде възрдена традицията на Благовец да се оказва особена състрадателност към сирачетата, бедни и болни. Баби ще вържат възелчета на коланите на момиченцата против уроки, както са правели навремето. Ще разкажат за смисъла и значението на християнския празник и народните традиции.
На 25 март, Благовещение, в клуб „Чаира” в Николчевци ще гостуват и деца от клуб „Здраве” на ОУ „Иван Вазов” в Габрово с ръководител учителката Стефка Михова. Децата ще участват в засяването на фиданки и ще присъстват на демонстрация по ашладисване и подрязване на дръвчета. Самодейки и доброволки от читалището ще покажат как се замесва питка, тъй като на този ден навремето младите момичета за пръв път месели питка с мед и я раздавали. Те правели това под вещото ръководство на възрастни жени. Децата ще разточат пърленки и ще ги изпекат. После ще си хапнат питките, а бабите ще ги почерпят с каша от коприва и зелена баница за да има на трапезата зелено. Хепинънгът с участиет на децата се организира съвместно с ръководството на училището.
Инициативата предвижда още изучаване и описване на традициите в овощарството в селата от Габрово и от Силистра, с желанието да бъдат съхранени стари местни видове, обречени на изчезване.