Първият кулинарен събор „Бабините тефтери в полите на Витата стена“ ще се проведе на 25 април 2026 г. в село Драгановци, община Габрово.
Съборът се организира от НЧ „Христо Ботев 1923 г.“- с. Драгановци и ще бъде празник на вкуса, спомените и българската традиции!
В програмата са включени фолклорни групи от различни читалища, работилница за бабина манджа, изложба на автентични „бабини тефтери“, пазар за бабини вкусотии и за всеки, който иска да запечата момента в спомен - специална фото зона.
За доброто настроение на посетителите ще се погрижат гостите на събора Силвия Минкова, Трио „Звън“, ДФФ „Габровски гласчета“ и изпълнение на гайда, казват организаторите и споделят още „Знаете ли, че още през 1919 година в Габрово се е хапвал октопод?
Или че тофу,изобщо не е било далечно за района? А виждали ли сте тенджера под налягане от миналият век? Тези и още интересни неща, за бита, културата и кулинарията на отминалите поколения ще ви бъдат разказани на кулинарният ни събор!“
Началото е 10:30 ч. на площада в с. Драгановци общ. Габрово. „Заповядайте да готвим, пеем и да пазим традициите заедно!“ - приканват организаторите от НЧ „Христо Ботев 1923 г.“