2 златни и 2 сребърни медала донесоха габровските шахматисти от съревнование с 90 деца в Открития детски шахматен турнир за Купа "Васил Левски", организиран от Шахматен клуб "Казанлък-21".

С 5,5 от 7 възможни точки 14-годишният Борислав Стоев, с треньор ФИДЕ майстор Димитър Серафимов грабна златния медал във възрастовата си група и се нареди втори в целия турнир за деца до 16 години.

Със същия брой точки - 5,5 от 7, 11-годишният Йоан Велчев, с треньор международен майстор Йордан Иванов, спечели златния медал във възрастовата група на 12-годишните и се нареди трети в генералното класиране до 16-годишна възраст.

9-годишната Диана Екимова, с треньор Емил Петков постигна 4,5 точки от 7 възможни и се класира втора във възрастовата група на 10-годишните при момичетата.

Изключително представяне направи 10-годишната Деница Дякова с треньор Емил Петков, която в първия си турнир постигна 3 победи и грабна сребърния медал във възрастовата група на 12-годишните при момичетата, с равен брой точки с първата.

Достойно беше представянето и на другите състезатели на ШК "Орловец 1997" - Габрово. В турнира до 16-годишна възраст 4 от 7 точки постигнаха  10-годишният Росен Нанев и 14-годишният Николай Дженков. 3,5 от 7 постигнаха  11-годишният Стефан Тотев и 11-годишният Емануил Едгар, за когото това беше първо участие в състезание. В турнира до 10-годишна възраст 5 от 7 точки постигна 9-годишният Кристиян Василев, а Борил Енчев - 3,5 от 7.

Освен медали всички отличени деца получиха и награди от организаторите на турнира.