„Бъки“ е абсолютният хандбален шампион на България в женския профил! Габровският клуб направи постижение, което няма аналог в историята на родния хандбал, а вероятно и в другите ни колективни спортове, печелейки титлите във всички възрастови групи – общо 6 на брой. Това са шампионските трофеи при момичетата до 11 и до 12 години, девойките младша и старша възраст, девойките до 19 години и жените.

Последният елемент от символичния „Голям шлем“ беше спечелен през изминалия уикенд в зала „Орловец“, където се проведе финалната фаза от първенството при девойките старша възраст (до 16 години). В битката за разпределянето на медалите участваха седемте най-добри отбора от страната преодолели предзоналните и зонални турнири. В предварителната група габровският тим, воден от треньорката Веселина Златева, надигра състава на „Хасково“ с 28:16 (14:7) и „Васил Левски“ (Нови Пазар) с 27:10 (12:5).  На полуфинала „Бъки“ срещна втория от другата група – „Павликени“. В този мач също нямаше интрига, тъй като разликата в класите беше сериозна. Той приключи при резултат 34:9, като още до почивката изходът му беше ясен – 24:2. Стигна се до познат финал, в който се срещнаха отборите на двете най-сериозни школи в женското направление у нас – „Бъки“ срещу „Етър 64“. Срещата започна с попадение за „болярките“, реализирано от Кристияна Караманлиева, но след това габровският тим наложи пълен контрол над мача. Възпитаничките на Веселина Златева играха много самоотвержено в защита, а Ивон Дюлгерова беше просто блестяща на вратата и със серия от успешно реализирани контраатаки „Бъки“ поведе с 6:1 в 12-та минута. Разликата стигна до 7 гола в 19-та минута и се запази така до почивката. Тя дойде при резултат 15:8.

Втората част започна с размяна на голове и нова тежка серия от пет поредни попадения във вратата на „Етър 64“, която уби изцяло и малкото останала интрига – 21:9. Капитанката Ива Георгиева беше просто неудържима и водеше напред един напред един чудесен отбор. Отлични изяви имаха също гардовете Мадлен Тодорова и Йоана Костова, пивотът Рени Еремиева, крилата Милица Колева и Емилия Самуилова. В последните 15 минути от мача „бъкитата“ намалиха оборотите, а Веси Златева даде възможност за изява и на останалите момичета в състава – Лора Иванова, Ивета Христова, Карина Съменова и Петя Стоянова, като именно Кари реализира последния гол за сезона фиксирал крайното 28:19 и ознаменувал пълния триумф на ХК“Бъки“ през 2015-та година.

България спечели ЕК по хандбал и продължава битката за място на Евро`2016 в Швеция